Michal Kubíček: 50 způsobů, jak na zpětný odkaz

17.9.2012  – Tak jsme se po roce dočkali vydání knihy 50 způsobů, jak na zpětný odkaz od Michala Kubíčka. Právě jsem si jí celou přečetl a přináším vás horkou recenzi.

Musím se přiznat, že to je první eBook, který jsem si celý přečetl čistě na počítači. Doposud jsem dával přednost tištěným knihám, popřípadě jsem si vždy texty upravil a vytiskl. Má případná kritika formátu, tak může být jen nezvykem na eBooky.

První co mě překvapilo bylo použití velmi velkého písma. Font je Times New Roman PSMT o velikosti 21px. Zřejmě to je kvůli mobilním zařízení. Musím se přiznat, že mi občas některá slova splývala dohromady. Na stránce je tak v průměru 1200 znaků, cca 200 slov, což u mě navozovalo ze začátku dojem, že na 90 stránkách nebude dostatek prostoru na informace.

Kniha startuje odpověďmi na často kladené otázky. A slovíčko často je v tomto opravdu výstižné. Jen namátkou: Jak se pozná kvalitní odkazový profil?, Je lepší odkaz, který se na webu opakuje na všech podstránkách, nebo ten, který jde jen z jedné stránky?, Snažím se získávat co nejvíc odkazů z jiných stránek,
ale nějak nevidím výsledky. Proč?Jaké faktory se promítají do ceny odkazu? atd. Je vidět, že Michal tyto otázky slyší od klientů často a odpovědi má naučené. Jsou dostatečně dlouhé a opírají se o kvalitní zdroje.

Hlavní část jsou už zmíněné tipy jak na linkbuilding. Většinu z nich už asi čtenáři 404m budou znát, ale i tak by jsem vám s klidným srdcem doporučil si je přečíst v podání Michala. A důvod je jednoduchý. K většině z nich se totiž rozepsal formou vlastních zkušenosti z praxe.

Například oblíbený tip jak dělat linkbuilding pomocí výměny odkazů. Pod tipem jsou osobní zkušenosti, šablona pro kontaktování potenciálních zájemců emailem a ještě návod jak najít vhodné weby. Sice takhle detailně nejsou popsané všechny tipy, ale když už, tak to stojí za to.

Součástí tipů jsou i odkazy na kvalitní články, nástroje a provozovatele služeb. Ostatně tak by to mělo i v každé odborné literatuře být. U každého je i jakési hvězdičkové hodnocení.

Velice se mi líbil 50tý tip, který krásně ukazuje, jakým směrem bude linkbuilding do budoucna zřejmě směřovat. Takovéto zakončení jsem opravdu nečekal a Michal za něj dostává zlatého bludišťáka.

Tak a teď trochu kritiky. Uprostřed knížky najdete různě rozházené reklamy. Celkem zabírají sedm a půl stránky. Osobně to pro mě bylo celkem nepříjemné překvapení, když Michal chválí systém PlaCla, na který jsou obecně dosti rozporuplné reakce, a o pár stránek dál je celostránková reklama na PlaCla, vzbuzuje to u mě dosti rozporuplné pocity. Celkem slušně to shazuje celý koncept odborné publikace. Za mě osobně palec dolů a odebírám zlatého bludišťáka. Tohle by se rozhodně nemělo stát trendem u českých eBooků.

Závěr

Pokud se zajímáte o SEO jakékoliv barvy tak si knížku kupte. Cena je 199 CZK, pokud použijete slevový kupón FACEBOOK0950 ušetříte 50 CZK. I kdyby jste znali všech zmíněných 50 způsobů (já osobně jsem všechny neznal), tak se vám to vyplatí, protože komentáře k nim od zkušeného SEO guru Michala Kubíčka prostě stojí za to.

S klidným srdcem můžu říct, že pokud jí koupíte a budete postupovat podle doporučení v ní tak se vám náklady na ní vrátí prakticky okamžitě. Zažijete takový ten pocit “bliknutí” v hlavě s komentářem “No jooo…” a půjdete to zkusit. Je tam totiž pár tipů, které vám do večera můžou udělat konverzi v eshopu. Tedy pokud neprodáváte proudové stíhačky 🙂

Prohlášení: Knížku jsem si chtěl koupit, ale když jsem se probudil, měl jsem kupón na jednu zdarma v emailu od Michala Kubíčka. Použití kupónu nebylo podmíněno napsáním této recenze.

Zdroj: 404m.com

-->